Logo
Architektura

„ALEJA RÓŻ” – OSIEDLE DOMÓW JEDNORODZINNYCH

ALEJA RÓŻ – osiedle domów jednorodzinnych
Link do strony osiedla
Zespół budynków jednorodzinnych o nietypowym układzie przestrzennym i funkcjonalnym

Lokalizacja: ul. Miernicza, Pruszków
Typ 1:
Powierzchnia całkowita: 309 m2
Kubatura: 1 254 m3
Powierzchnia użytkowa: 268 m2
Typ 2:
Powierzchnia całkowita: 212 m2
Kubatura: 998 m3
Powierzchnia użytkowa: 194 m2Dział:

  • Architektura

Rodzaj opracowania:

  • Koncepcja
  • Projekt Budowlany
  • Projekt Wykonawczy

Projekt: 2006 – 2008
Realizacja: 2008 – 2012

Zespół opracowujący Czuba Latoszek Sp. z o.o.

  • Architekci: Grzegorz Chodkowski, Maciej Latoszek, Piotr Czuba
  • Architekci: Tomasz Nowiński, Piotr Hamerski, Kinga Rybak, Ewa Jezierska

 

Dodatkowe informacje:
16 budynków (32 segmenty) zrealizowano w dwóch etapach.Zaprojektowano budynki jednorodzinne powtarzalne w ramach zespołu, w dwóch podstawowych typach.
TYP1 o wysokości 3 kondygnacji nadziemnych.
TYP2 o wysokości 2 kondygnacji nadziemnych.
W każdym budynku znajdują się dwa niezależne lokale mieszkalne A i B, posiadające odrębne wejścia, każdy z własnym garażem w poziomie piwnic (1mp./lokal mieszkalny). Poziomy budynków skomunikowane są schodami jednobiegowymi wokół wewnętrznego trzonu sanitarnego. Każdy lokal mieszkalny ma bezpośredni dostęp do własnego ogrodu na terenie działki, lokal A z pomieszczenia rekreacyjnego w poziomie piwnicy, lokal B z pokoju dziennego w poziomie parteru (0,00).
W piwnicy zlokalizowano garaże oraz pomieszczenia gospodarcze z kotłami gazowymi do celów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Z piwnicy lokalu B zapewniono wyjście do ogrodu. Lokal A posiada w piwnicy pomieszczenie rekreacyjne skomunikowane z parterem, zapewniające dostęp do ogrodu tarasowo obniżającego się do poziomu piwnic (-2,85).
Na parterze (0,00) zlokalizowano pokoje dzienne z aneksami kuchennymi oraz węzeł sanitarny. Lokal B posiada dostęp do ogrodu bezpośrednio z pokoju dziennego.
Na pierwszym piętrze (+2,85) zaprojektowano po dwie sypialnie oraz łazienkę dla każdego lokalu. Pierwsze piętro jest ostatnią kondygnacją w budynku TYPU2. TYP1 posiada dodatkową kondygnację, piętro drugie (+5,70), mieszczącą przestrzeń mieszkalną z przeznaczeniem na dodatkową sypialnię/pracownię/bawialnię oraz łazienkę dla każdego lokalu.